Kemer Transfer

En uygun, en rahat Havalimanı Kemer Transferleri
Kemer transfer

Antalya Havalanı’nın 60 km. batısında bulunan Kemer ,doğal güzellikleri ve alternatif turizm faaliyetleri bakımından ziyeretçilerine unutlmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır.

Bölgede başlıca gezilecek yerler şunlardır,

Göynük Kanyonu
Eğer tatil planınızın içinde macera dolu bir tur hayali varsa Göynük Kanyonu tam beklediğiniz yer. Kemer’de görülmesi gereken yerler değil, dünyada görülmesi gereken yerler listenize bile ekleyebilirsiniz burayı. Kanyona maceranıza Jeep veya Atv araçları ile kat edebileceğiniz adrenalin dolu bir etapla başlayacaksınız. Devamındaki dağ yolunda 2-3 km’lik trekking yürüyüşünüz boyunca ise bir çok doğal gölet ve havuz manzarası size eşlik edecek.
Kanyona giden bu yol, dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotası arasında olan Likya yolunun önemli bir parçası. Kanyonun girişine ulaştığınızda ister doğal göletin buz gibi suyunda yüzerek serinleyebilir, isterseniz de kayaları tırmanarak şelalenin huzur veren fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise rehberler eşliğindeki turlara katılarak, kiralık ekipmanlarınızla güvenli bir şekilde kanyon parkurunu geçmek olacaktır.

Tahtalı Teleferik

Dünyanın en uzun teleferiklerinden biriyle yapacağınız 10 dakikalık bir yolculukla 2360 m yükseklikte bulunan Tahtalı Dağı’nın tepesine, tabiri caizse bulutların üstüne çıkabilirsiniz.

Paris Batığı
Eğer dalış tutkunuysanız dünyanın en iyi 100 dalış noktasından biri kabul edilen Paris II batığını muhakkak duymuşsunuzdur. 1917 yılında Birinci Dünya Savaşı sırasında batırılan Fransız savaş gemisi, Kemer Yat Limanı’na sadece 10 dakikalık mesafede bulunuyor. Şimdilerdeyse, 21-31 metre derinlikteki kum zemin üzerinde orfoz, iskorpit hatta müren gibi balıklara ev sahipliği yapıyor. Şunu da hatırlatalım, 65 m uzunluk 14 m genişlikteki sünger ve mercanlarla kaplanan gövdesini görebilmeniz için deneyimli bir dalgıç olmanız gerekiyor.

Phaselis Antik Kenti

Sırtını çam ormanlarına dayayan büyüleyici güzellikte bir koy olan Phaselis’e, Tekirova’dan yaya yoluyla ulaşabildiğinizgibi deniz yolundan tekneyle de ulaşabilirsiniz. Phaselis Antik Kenti’nde, agora ve hamamlar gibi çoğunluğu Roma Dönemi’ne ait birçok yapının hala eski ihtişamıyla ayakta durduğunu göreceksiniz. Helenistik mimarinin özelliklerini taşıyan antik tiyatro ise 2000 kişilik kapasitesi ve muhteşem deniz manzarasıyla gerçekten göz alıcı. Phaselis’in tarihi ise birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Rodoslu kolonistlerin M.Ö.6. yüzyılda kurduğu üç limanlı bu antik kent, ilerleyen dönemlerde iki yüzyıl Pers İmparatorluğu’nun himayesinde kalır. Ardından Büyük İskender tüm Likya uygarlığı ile birlikte bu kenti de ele geçirir. Hatta kentin büyüsüne kapılıp bir kış boyunca burada yaşadığı da rivayetler arasında.

 

Diğer görülmesi gereken yerler ise Olympos Antik Kenti,Ulupınar,Çıralı-Yanartaş(Chimera)başlıcaları ve en bilindikleri olmak üzere Demre,Myra Antik Kenti,Kekova Koyu gibi  alternatiflerde sunmaktadır.

Bölgede sahiller çakıl olup denizin temizliği ve rengi görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.Bölgede düzenlenen tekne turları yine sadece Kemer’e has muazzam güzellikte koyları ve görmenizin en iyi yoludur.Ayrıca Kemer çok hareketli gece hayatı,Antalya’nın en önde gelen gece clubleri,sınırsız sayıda yeme-içme ve alışveriş imkanıyla yerli ve yabancı özellikle Rus turistler tarafından oldukça  popüler olan bir turizm bölgesidir.Bölge ziyaretçilerine sunduğu 5 yıldızlı konaklama imkanları kadar özellikle Çıralı,Olympos ve Adrasan’da bulunan bungalow,pansiyon ve ağaç ev gibi konaklama imkanları ile de dikkat çekmektedir.

*Antalya Havaalanı’ndan Kemer’e transfer EasyGo Transfer araçları ile yaklaşık 1 saat 10 dk. sürmektedir.

Bölge Otelleri ve Transfer

Antalya Havaalanı - Kemer Botanik Resort transfer

Antalya Havaalanı - Viking Nona Beach transfer

Antalya Havaalanı - Botanik Magic Dream transfer

Antalya Havaalanı - Crystal De Luxe Resort transfer

Antalya Havaalanı - Valeri Beach Hotel transfer

Antalya Havaalanı - Crystal Aura Beach Resort transfer

Antalya Havaalanı - Viking Star hotel transfer

Antalya Havaalanı - Viking Apart Hotel transfer

Antalya Havaalanı - Orange County Resort transfer

Antalya Havaalanı - Barut Kemer transfer

Antalya Havaalanı - Palmet Resort transfer

Antalya Havaalanı - Alkoçlar Kemer transfer

Antalya Havaalanı - Sauce Hotel transfer

Antalya Havaalanı - Botanik Grand Lukullus transfer

Antalya Havaalanı - Viking Moral Beach transfer

Antalya Havaalanı - Lims Bonedea transfer

Antalya Havaalanı - Grand Haber transfer

Antalya Havaalanı - Fame Residence Kemer transfer

Antalya Havaalanı - Golden Lotus transfer

Antalya Havaalanı - Arma's Beach transfer

Antalya Havaalanı - Pgs Hotels Gül Beach transfer

Antalya Havaalanı - Kemer Millenium Resort transfer

Antalya Havaalanı - Club Ares Hotel transfer

Antalya Havaalanı - Ares City transfer

Antalya Havaalanı - Arma's Park Hotel transfer

Antalya Havaalanı - Otium Gül Beach transfer

Antalya Havaalanı - Arma's Gül Beach transfer

Antalya Havaalanı - Grand Viking Hotel transfer

Antalya Havaalanı - Meder Resort transfer

Antalya Havaalanı - Özkaymak Marina transfer

Antalya Havaalanı - Gelidonya Hotel  transfer

Antalya Havaalanı - Hydros Club transfer

Antalya Havaalanı - Asdem Park transfer

Antalya Havaalanı - Lancora Beach Hotel transfer


Misafir Yorumları

4 Yorum

20 Haziran 2017

Arda Mendes

7 Haziran 2018

NURAN AYYILDIZ

3 Temmuz 2018

Seyda eren

14 Eylül 2018

Eda Zaloğlu