Antalya Transfer

En uygun, en rahat Havalimanı Antalya Transferleri
Antalya transfer

Antalya Havaalanı’ndan Antalya Merkez  13 km.- Lara 10 km.- Kundu 12 km. mesafede olup,transfer yaklaşık 20 dk. sürmektedir.

 

Bergama kralı 2. Attalos, akıncılarını yeryüzündeki en güzel yeri bulmak için görevlendirir. Bergama' ya dönen akıncılar bugünkü Antalya' nın bulunduğu yeri göstererek "cenneti bulduk" demişler. Bu doğal güzellikler içinde Bergamalı' lar kısa zamanda görkemli bir kent kurdular ve Attaleia ismini verdiler. 4 farklı büyük krallığın yaşadığı bu görkemli topraklar, şimdilerde Antalya' nın en popüler tatil beldesi olan Lara olmuştur.

Türkiye’ nin en uzun kumsallarının bulunduğu Lara Bölgesi, şehrin gürültüsünden uzak yemyeşil ve düz bir alan üzerine kurulu sahil şeridi boyunca uzanır. Lara merkez başta olmak üzere Kundu, Güzeloba, Kemerağzı ve Üçyol mevkiinde ki oteller bütçenize uygun birçok tatil seçeneği oluşturacaktır. Akdeniz’ in en prestijli otellerinin bulunduğu Lara' da tatil sizin için bir zevke dönüşecektir. Lara Otelleri keyif dolu bir tatil için sizi bekliyor.

Ülkemizin turizm başkenti olan Antalya her yıl yaklaşık 7 milyon yerli ve yabancı misafire ev sahipliği yapmaktadır.Şehir sahip olduğu doğal güzellikleri,630 km boyunca uzanan sahili bu sahillerin barındırdığı koyları ve mağaraları,eşsiz tarihi, arkeolojik özellikleri ile Türk Rivierası adını almıştır.

Başlıca görülmesi gereken yerler şunlardır,

Kaleiçi

Beyaz boyalı tarihi Osmanlı konaklarının yanı sıra Roma, Bizans ve Selçuklular döneminden yapıları da barındıran Antalya’nın bu tarihi mahallesinde sokakları artık butik oteller, hediyelik eşya dükkanları, sanat galerileri, kafeler ve restoranlarla süslüyor. Kaleiçi’nin Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda kaybolmanın tadını çıkarın!

Yat Limanı

Kaleiçi’nin hemen aşağısında, kayalıkların arasında doğal bir sığınak alanı olan ve 2. yüzyıldan 20. yüzyılın ortalarına kadar Antalya’nın ana limanı olarak kullanılan bu liman, günümüzde yalnızca yatlar tarafından kullanılıyor. Yat limanındaki kafelerden birinde oturup, kahvenizi yudumlarken güneşin batışını izlemeye doyamayacaksınız.

Yivli Minare

Selçuklular tarafından 13. yüzyılda inşa ettirilen 38 metre yüksekliğindeki turuncu renkli bu minare, cami, medrese, Mevlevihane ve türbelerden oluşan külliyenin bir parçasını oluşturuyor. İsmini mimarisinde yer alan sekiz yivden alan Yivli Minare, Antalya’nın simgesi olarak kabul ediliyor.

Hadrian Kapısı

Roma İmparatorluğu’nun en önemli beş imparatorundan biri olan Hadrian tarafından, Antalya’yı ziyareti onuruna M.S. 130 yılında yaptırılan bu kapı, Kaleiçi’ni çevreleyen surlar üzerinde yer alıyor. Hadrian Kapısı’nı ilk gördüğünüzde bir an için durun ve 2000 yıldır kentin göbeğinde yer almasına rağmen sapasağlam ayakta kaldığını aklınıza getirin. Hayranlık duyacaksınız.

Hıdırlık Kulesi

Karaalioğlu Parkı’ndan yat limanını izleyen 14 metre yüksekliğindeki bu altı kare, üstü silindir şeklindeki kule 2. yüzyıla tarihlense de ne amaçla inşa edildiği henüz kesin olarak bilinmiyor. O dönemler oldukça yoğun olan liman için gözlem kulesi ya da deniz feneri olarak kullanılmış olabileceği tahmin ediliyor. Kule, Antalya’da panoramik liman manzarasının ve gün batımının en iyi izlendiği yerlerden biri olması sebebiyle hem yerel halktan hem de turistlerden büyük ilgi görüyor.

Saat Kulesi

II. Abdülhamit döneminde yaptırılan ve şehrin surlarını oluşturan burçlardan biri üzerine inşa edilen Saat Kulesi, Antalya’nın en merkezi caddelerinden Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alıyor. Saat Kulesi’ne kadar gitmişken, kulesinin hemen ilerisinde bulunan, 18. yüzyılda inşa edilmiş bir Osmanlı camisi olan Tekeli Mehmet Paşa Camii’ni de ziyaret edilecek yerler listenize alabilirsiniz.

Aynı zamanda Türkiye’nin 5. Büyük kenti olan Antalya gerek yerleşik  gerekse yurt dışından gelip yerleşen nüfusu ve dünyanın her yerinden ağırladığı ziyaretçileri ile çok kozmopolit bir şehirdir.Yapılabilecek turizm faaliyetleri sınırsız olsa da başlıcaları şunlardır,Kaleçi’ni , tarihi yat limanını ve Düden,Kurşunlu,Karpuzkaldıran şelalelerini kapsayan şehir turu,yine Kaleiçi Yat Limanı’ndan hareket eden tekne turları,Expo alanı,Dünya’nın en uzun tüneline sahip Antalya Akvaryum’dur.Şehir özellikle yaz aylarından birçok konser ve gösteriye ev sahipliği yapmaktadır.Antalya şehir merkezinde,Kundu ve Lara bölgelerinde çok sayıda yıldızlı,Kaleiçi Bölgesi’nde de çok sayıda bölgeye özgü mimariye sahip ve buna göre restorasyonu yapılmış butik otele de ev sahipliği yapmaktadır.

Düden Şelalesi

Antalya şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Düden Şelalesi, Düden Çayı boyunca iki kola ayrılır. Antalya’ya yaklaşık 7 km uzaklıkta olan kolu Aşağı Düden (ya da Karpuz Şelalesi) ve Varsak’a 1 km uzaklıkta olan kolu Yukarı Düden Şelalesi’dir.

Suyunun geçtiği her yerde hayat veren Şelale’nin arkasında yer alan mağara, sizi adeta bir rüya alemine götürür. Bu mağaranın oyuklarından, Düden Şelalesi’ni bambaşka algılar, günlük yorgunluklarınızı unutursunuz. Mağara, daha sonra çağlayanın her iki yönüne birer yay şeklinde döner. Türkiye’de, bir çağlayanı gürül gürül akarken, arkasından seyredebileceğiniz böylesine güzel bir yer yoktur.

Dünyanın dört bir yerinden merak edip ziyarete gelen turistler ile dolup taşan Düden Şelalesi’nde  küçük hediyelik eşyalar alabileceğiniz dükkanlar, restoranlar, eğlence merkezi ve küçük bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Turistlerin uğrak noktası olan Düden Şelalesi’ne ulaşım şehir merkezinden oldukça kolaydır.

Düden Şelalesi’ nin sonu Akdeniz’ e dökülür ve bu büyüleyici manzarayı Lara’ da görebilirsiniz.  Akan Şelalenin çevresinde ise yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve deniz kenarında ki kafeler ile bölgeye daha fazla çekicilik kazandırılmış, adeta bir görsel şölene dönüştürülmüştür.

 

* Antalya’da transferin en kolay yolu EasyGo Transfer .

Antalya Şehir Merkezi Otelleri
Antalya Havaalanı - Club Hotel Falcon transfer
Antalya Havaalanı - Adonis Hotel transfer
Antalya Havaalanı - Antalya Hotel transfer
Antalya Havaalanı - The Marmara transfer
Antalya Havaalanı - Akra Barut Hotel transfer
Antalya Havaalanı - Nazar Beach transfer
Antalya Havaalanı - Best Western Khan Hotel transfer
Antalya Havaalanı - Su Otel transfer
Antalya Havaalanı - Porto Bello Hotel transfer
Antalya Havaalanı - Sealife Resort transfer
Antalya Havaalanı - Crown Plaza transfer
Antalya Havaalanı - Harrington Park transfer
Antalya Havaalanı - Latanya City Hotel transfer
Kundu Otelleri
Antalya Havaalanı - Trendy Lara transfer
Antalya Havaalanı - Pgs Hotels Kremlin Palace transfer
Antalya Havaalanı - Pgs Hotels Topkapı Palace transfer
Antalya Havaalanı - Ic Green Palace Transfer
Antalya Havaalanı - Venezia Palace Transfer
Antalya Havaalanı - Atgv Tesisleri transfer
Lara Otelleri
Antalya Havaalanı - Adalya Elit Lara transfer
Antalya Havaalanı - Saturn Palace transfer
Antalya Havaalanı - Liberty Hotels Lara transfer
Antalya Havaalanı - Melas Lara transfer
Antalya Havaalanı - Aska Lara transfer
Antalya Havaalanı - Royal Seginus transfer
Antalya Havaalanı - Royal Holiday Palace transfer
Antalya Havaalanı - Royal Wings transfer
Antalya Havaalanı - Grand Park Lara transfer
Antalya Havaalanı - Wind of Lara transfer
Antalya Havaalanı - Kervansaray Kundu transfer
Antalya Havaalanı - Kervansaray Lara transfer
Antalya Havaalanı - Limak Lara Deluxe transfer
Antalya Havaalanı - Club Hotel Sera transfer
Antalya Havaalanı - Holiday Inn Lara transfer
Antalya Havaalanı - Concorde Deluxe transfer
Antalya Havaalanı - Sherwood Breezes Resort Lara transfer
Antalya Havaalanı - Ramada Lara transfer
Antalya Havaalanı - Lara Family Club transfer
Antalya Havaalanı - Lara Hotel transfer
Antalya Havaalanı - Fame Residence Lara transfer
Antalya Havaalanı - Barut Lara transfer
Antalya Havaalanı - Baia Lara transfer
Antalya Havaalanı - Titanic Lara transfer
Antalya Havaalanı - Miracle Resort transfer
Antalya Havaalanı - Delphin Be grand Resort transfer
Antalya Havaalanı - Delphin Imperial transfer
Antalya Havaalanı - Delphin Diva transfer
Antalya Havaalanı - Delphin Palace transfer

Misafir Yorumları

4 Yorum

19 Haziran 2017

Sibel Öktem Kaya

19 Şubat 2018

Yağmur ÖZ

3 Nisan 2018

BURAK DİKİCİ

Cok memnun kaldık. Çevreme tavsiye edeceğim.

3 Temmuz 2018

PETTERI LAMPINEN

Very easy to take contact by whatts upp and price was perfekt. the taxis was very clean and the drivers were friendly and always came in time.